Dziesięć porad jak znaleźć motywację na jesień?
Codziennie sobie obiecujesz, że wrócisz do regularnych ćwiczeń? Od jutra? Od poniedziałku? Od następnego miesiąca? A potem wydarza się coś co uniemożliwia Ci wyjście na trening ? czy to (naciągany) brak czasu, czy brak stroju, zła pogoda albo przyciągające łóżko/fotel/kołdra ?

Co zrobić żeby się zmotywować pomimo tych wszystkich przeszkód?
Poniżej przedstawiam Ci porady na jesienną (choć nie tylko) motywację ?

1/ Ustal sobie 2-3 dni na trening, konkretne dni, konkretne godziny, konkretne treningi. Zaplanuj tak dzień, aby nic Ci w tym nie mogło przeszkodzić. To jest tylko jedna godzina w ciągu dnia ? okej, może i dwie godziny z dojazdami ? ale jak wpiszesz to w swój grafik to się uda ? pora dnia nie ma znaczenia, znajdź najlepsza opcję dla siebie ?

2/ Jeśli godzinny trening dla Ciebie to za dużo, to zrób krótszy. Zrób intensywny interwał, trening obwodowy, który będzie trwał do 30 min i też będzie super ?

3/ Jeśli trening, który zazwyczaj wykonujesz nie sprawia Ci frajdy to zmień rodzaj treningu ? rób to co lubisz ?

4/ Jeśli jesteś przemęczona/y, nie wysypiasz się, jesz niezdrowo to nic dziwnego, że nie masz energii do życia, a co tu mówić jeszcze o ćwiczeniach ? zadbaj o sen, zdrowe odżywianie a siły witalne wrócą i chęć na aktywność również ?

5/ Często nie chce nam się trenować, ponieważ nie mamy konkretnego planu treningowego. Spróbuj pochodzić na różne zajęcia grupowe, może akurat któraś forma przypadnie Ci do gustu, albo znajdź dobrego trenera personalnego, który nawet w najgorszy dzień wykrzesa z Ciebie energię ?

6/ Znajdź koleżankę/kolegę, z którym będziesz trenować ? na bank nie zdarzy się tak, że oboje nie będziecie mieć ochoty i odpuścicie trening ? jedno będzie ciągnąć drugie i oboje na tym skorzystacie ? albo wymyślcie sobie kary za demotywację?

7/ Jeśli Twoim treningiem nie są zajęcia grupowe, zmotywuj się muzyką ? wgraj sobie ulubione piosenki, które dodadzą Ci mocy ?

8/ Wyznacz sobie cel, a nawet cele ? jeden duży i kilka pośrednich mniejszych na drodze do dużego ? za osiągnięcie każdego małego celu nagradzaj się ? ale nie deserem ? nowym strojem, butami, biżuterią itp.

9/ Przywołaj w sobie uczucia, które odczuwasz po treningu ? hormony szczęścia, które się wtedy uwalniają dają moc na kolejne treningi ?

10/ Pamiętaj, że z każdym treningiem będziesz w coraz lepszej formie i coraz lepszym zdrowiu ? co powinno być mega motywacją na przyszłość ?