?️NIE ILOŚĆ, ALE JAKOŚĆ MA ZNACZENIE!?️

?️Aktywność fizyczna, czy to w klubie fitness na zajęciach grupowych lub z trenerem, czy to w domu, ma przynosić korzyści zdrowotne. Nie może sprawiać bólu lub pogłębiać jakichkolwiek dolegliwości.
➡️Jak często Ci się zdarza, że chcąc wykonać jakieś ćwiczenie do końca, gubisz poprawną technikę? ? Robisz byle zrobić określoną liczbę powtórzeń lub w określonym czasie albo podnieść rekordowy ciężar?⬅️
?️Takie postępowanie jest bardzo złe, może prowadzić do poważnych kontuzji ? Lepiej zrobić mniej powtórzeń z dobrą techniką niż kilka więcej ze złą. O urazy naprawdę nie jest wcale tak ciężko. A ucząc swoje ciało poprawnej techniki będziesz osiągać lepsze efekty, czy to wizualne czy siłowe?
?️Zwracaj uwagę na poprawne wykonanie każdego ćwiczenia, na odpowiednie ustawienie wszystkich segmentów ciała. To, że ćwiczysz np. biceps nie oznacza, że możesz stać z byle jak ustawionymi stopami, kolanami, biodrami i rozluźnionym brzuchem.
?️Poprawne ustawienie ciała wpływa również na odpowiednią pracę poszczególnych mięśni. Czasem nieznaczne przesunięcie jakiejś części ciała spowoduje, że mięsień, który chcemy wyćwiczyć nie może pracować odpowiednio. Na przykładzie będzie łatwiej – chcesz mieć piękne pośladki, a wykonując przysiad nie masz ustabilizowanego odcinka lędźwiowego kręgosłupa – taka pozycja zaburza pracę mm pośladkowych i choćbyś robił/a 10000 przysiadów dziennie nie zrobisz tym ładnej pupy, a w dodatku nabawisz się bólu kręgosłupa. To się tyczy każdego ćwiczenia.
?️Nie jesteś pewna/y techniki ćwiczeń? Zapytaj trenera na siłowni, napisz do mnie, podejdź do mnie w klubie i zapytaj, chętnie pomogę?